Fukuoka otwiera się na Web3 i Metaverse. Czy zostanie japońskim hubem?

przez tlimiszewski
Fukuoka otwiera się na Web3 i Metaverse

Drugie największe miasto portowe Kraju Kwitnącej Wiśni ma wielkie plany – chce zostać japońskim hubem technologii Web3 i Metaverse. Pomóc ma w tym Astar Japan Labs. Czy obserwujemy właśnie narodziny japońskiej Doliny Krzemowej? Jak taka współpraca miałaby wyglądać? Poszukajmy odpowiedzi na te pytania.

Fukuoka nawiązuje współpracę z Astar Japan Labs

Najlepiej zacznijmy od początku. Jako się rzekło, Fukuoka postanowiła dołączyć do grona podmiotów współpracujących z wiodącym japońskim blockchainem.

Nadmienić trzeba, że znalazła się w naprawdę doborowym towarzystwie – wystarczy wspomnieć tutaj takich gigantów jak Microsoft czy Amazon (by być precyzyjnym – ich japońskie oddziały).

Tylko co taka współpraca miałaby przynieść samym zainteresowanym? Przede wszystkim pozwoli ona na wykorzystanie technologii Web3 w zupełnie nowy sposób. Trudno nie przyklasnąć tej strategii, lecz jest ona bądź co bądź dosyć enigmatyczna.

Wiemy jednak mniej więcej, jak to partnerstwo będzie wyglądało w praktyce.

Otóż Astar zobowiązuje się do wysyłania swoich przedstawicieli do miasta, tak aby nieśli oni kaganek krypto oświaty i dostarczali nowych rozwiązań z zakresu technologii Web3 i Metaverse.

Co więcej, planują to robić nie tylko lokalnie, ale również w całym kraju. Należy przyznać, że jest to ambitne przedsięwzięcie, a co z niego wyniknie zapewne zobaczymy już wkrótce.

Co chce na tym zyskać Fukuoka?

Fukuoka liczy na przyciągnięcie wielkiego biznesu

Mariaż z Astarem ma przede wszystkim przyciągnąć wielki biznes do miasta. Ciężko skrywanego entuzjazmu nie może powstrzymać Burmistrz miasta, Soichiro Takashima, który gorąco wspiera pomysł rozwijania Web3 i Metaverse.

W podobnym tonie wypowiada się też Sota Watanabe (założyciel Astar Network), który chwali podejście miasta do krypto. Porównał nawet Fukuokę do największych hubów, takich jak Miami i Nowy Jork.

Zmiana podejścia do kryptowalut

Nie ma co ukrywać – Japonia należy do państw, które posiadają najostrzejsze przepisy i regulacje w odniesieniu do rynku kryptowalut. Oto kilka przykładów utrudniania życia w tym kraju:

  • Brak jakichkolwiek podstaw prawnych do prawidłowego rozliczania aktywów kryptograficznych
  • W związku z brakiem tych podstaw, nie ma nikogo kto w ogóle chciałby się podjąć samej czynności rozliczenia
  • Nieintuicyjny, mogący wprowadzać w błąd i monotonny proces listingu coina
  • Horrendalnie wysoki podatek od zysków z tytułu sprzedaży kryptowalut (aż 55% w porównaniu do 20% dla tradycyjnych walut)

Jednakże aspiracje Fukuoki ewidentnie wskazują na to, że w podejściu Japończyków do krypto wyraźnie coś drgnęło.

Świadczą o tym też plany japońskiego rządu na czele z premierem Fumio Kishidą, który zamierza przeznaczyć ogromne środki na inwestycje w Web3 i Metaverse.

Warto też wspomnieć o tym, że całkiem niedawno do wynagrodzenia lokalnych władz wykorzystano tokeny NFT.

Być może to jeszcze niewiele, ale czuć lekki powiew zmian. Wcale niewykluczone, że nadchodzą lepsze czasy dla inwestorów kryptowalut w Japonii.

Redakcja poleca dla Ciebie także:

Dodaj komentarz

1 Kamentarzy

Ukraina ujawniła plan wdrożenia Web3 - InWeb3 15 listopada 2022 - 18:38

[…] idzie w ślady japońskiego miasta portowego – Fukuoki, które również wyruszyło na podbój nowoczesnych […]

Odpowiedz
Zrzut-ekranu-2022-10-24-o-00.24.47-removebg-preview

MENU

OBSERWUJ NAS

KONTAKT & WSPÓŁPRACA

[email protected]

2022 Copyright © InWeb3.pl | Wszystkie Prawa zastrzeżone