Były minister finansów nowym premierem Wielkiej Brytanii. Postawi na kryptowaluty?

przez tlimiszewski
Czy Sunak postawi na kryptowaluty?

Rishi Sunak, bo o nim mowa, objął urząd premiera kraju po rezygnacji Liz Truss. Gdy piastował stanowisko Ministra Skarbu, jego celem było uczynienie Wielkiej Brytanii centrum technologii oraz inwestycji w kryptowaluty.

Liz Truss porzuciła tekę premiera

45 dni. Tyle czasu była już premier Wielkiej Brytanii sprawowała swoją funkcję. Stanowisko przejął po niej Rishi Sunak, który znany jest z entuzjastycznego podejścia do rynku kryptowalut.

Żadnemu z jego konkurentów nie udało się uzyskać wystarczającego poparcia 100 posłów. Nic zatem nie stało na przeszkodzie, aby Sunak, który został pierwszym premierem kraju wywodzącym się z mniejszości etnicznej, przejął po niej schedę.

Oficjalnie w wyścigu o urząd premiera Wielkiej Brytanii wystartowała jeszcze tylko Penny Mordaunt, przewodnicząca Izby Gmin, ale jeszcze przed ogłoszeniem wyników uznała swoją porażkę.

Jakie plany ma nowy premier?

Polityka UK odnośnie kryptowalut będzie kontynuowana

Rezygnacja Truss wzbudziła pewne obawy wśród społeczności krypto co do kontynuacji polityki przyjętej przez jej rząd. Nie jest wszak żadną tajemnicą, że na uchwalenie czeka ustawa, która gdyby weszła w życie, nadałaby szeroki zakres kompetencji regulatorom z dziedziny kryptowalut.

Wydaje się, że Rishi Sunak nie zamierza z niej rezygnować. Świadczą o tym jego własne słowa, wypowiedziane jeszcze w kwietniu bieżącego roku.

Otóż stwierdził on wówczas, że założenia, które nakreślił brytyjski rząd sprawią, iż spółki prowadzące swoją działalność w UK będą mogły inwestować oraz zwiększać swoją innowacyjność.

Rishi Sunak wprowadzi stablecoiny do brytyjskiego systemu płatniczego?

Wspomnieliśmy już o tym, że planem byłego ministra finansów jest zrobienie z Wielkiej Brytanii centrum kryptowalut. W jaki sposób chciałby to osiągnąć?

W pierwszym kroku wprowadzając stablecoiny, miałyby pojawić się w systemie płatniczym i usługach finansowych kraju. Jak twierdzi John Glen, dzięki temu konsumenci mogliby dokonywać płatności stablecoinami, a sam pomysł jest zaledwie częścią całego, ambitnego planu.

Kryptowalutowa Wielka Brytania zadowolona z nominacji

Tajemnicą poliszynela jest, że brytyjscy przedstawiciele rynku kryptowalut są zadowoleni z tego, że stanowisko objął Rishi Sunak. Chodzą nawet słuchy, że kontaktowali się z nim jeszcze w czasach jego pracy w Ministerstwie Skarbu.

Obytemu na rynkach finansowych premierowi komplementów nie szczędzi Adam Jackson, dyrektor ds. polityki w Innovate Finance, nazywając Sunaka „mistrzem finetech”.

Nominacja cieszy też Iana Taylora z CryptoUK. Przewiduje on, że wybór Sunaka będzie pozytywny zarówno dla rynku kryptowalut, jak i brytyjskiej gospodarki w ogóle.

Redakcja poleca dla Ciebie także:

Dodaj komentarz

Zrzut-ekranu-2022-10-24-o-00.24.47-removebg-preview

MENU

OBSERWUJ NAS

KONTAKT & WSPÓŁPRACA

[email protected]

2022 Copyright © InWeb3.pl | Wszystkie Prawa zastrzeżone