SEC Accounting Policy Naraża klientów Kryptowalut na Ryzyko – Mówią Amerykańscy Ustawodawcy

przez root

Amerykańscy ustawodawcy zgromadzeni na konferencji zorganizowanej przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wyrazili swoje obawy dotyczące tego, jak obecna polityka SEC dotycząca rachunkowości może stanowić zagrożenie dla klientów kryptowalut.

Debata odbyła się w ramach sesji otwartej wczoraj, w której udział wzięli przedstawiciele SEC, przedstawiciele prawodawcy oraz przedstawiciele środowiska kryptowalutowego.

„Kryzys w cyfrowym świecie wymaga odpowiedniego nadzoru i regulacji” – powiedziała Rep. Carolyn Maloney (D-NY). „Dlatego ważne jest, aby SEC dostosowała swoje przepisy i polityki do potrzeb rynku kryptowalutowego, aby zapobiec wykorzystywaniu cyfrowych aktywów do oszustw i manipulacji.”

Zdaniem Rep. Maloney, obecne przepisy SEC w zakresie rachunkowości narażają klientów kryptowalut na znaczne ryzyko. „Przepisy SEC dotyczące rachunkowości są niedostosowane do wymogów współczesnego rynku kryptowalut” – powiedziała.

Podczas debaty Rep. Warren Davidson (R-OH) powiedział, że „SEC musi zmienić swoje zasady, aby umożliwić klientom kryptowalut inwestowanie w te aktywa”.

„Jeśli chcemy, aby rynki kryptowalut stały się bezpiecznymi i uczciwymi, musimy wprowadzić nowe regulacje” – dodał.

Rep. Davidson wyraził również obawy dotyczące braku regulacji dotyczących rynków kryptowalut. „Jeśli SEC nie wprowadzi odpowiednich regulacji, możemy spodziewać się większej liczby nieuczciwych praktyk i nadużyć” – powiedział.

Ustawodawcy zgodzili się, że SEC powinna zająć się regulacjami technicznymi i prawnymi dotyczącymi rynków kryptowalut. „Inwestorzy powinni mieć pewność, że ich inwestycje są bezpieczne i zgodne z przepisami” – powiedział Rep. Davidson.

Mimo obaw, ustawodawcy powiedzieli, że są pozytywnie nastawieni do rozwoju rynku kryptowalut. „Technologia blockchain i kryptowaluty to przyszłość inwestycji i SEC powinna być gotowa na te zmiany” – powiedział Rep. Maloney.

„Kryzys w cyfrowym świecie wymaga odpowiedniego nadzoru i regulacji” – powiedziała Rep. Carolyn Maloney (D-NY).

Konferencja zorganizowana przez SEC była pierwszym krokiem w kierunku lepszego zrozumienia tego, jak zmiany w polityce rachunkowości mogą wpłynąć na rynek kryptowalut. Ustawodawcy obiecali, że będą monitorować działania SEC i wspierać je w celu zapewnienia bezpieczeństwa inwestorom.

Podsumowanie

Amerykańscy ustawodawcy wyrazili swoje obawy na temat tego, jak obecna polityka SEC dotycząca rachunkowości może stanowić zagrożenie dla klientów kryptowalut. Ustawodawcy zgodzili się, że SEC powinna wprowadzić nowe regulacje, aby zapewnić bezpieczeństwo inwestorom. Konferencja była pierwszym krokiem w kierunku lepszego zrozumienia tego, jak zmiany w polityce rachunkowości mogą wpłynąć na rynek kryptowalut.

Redakcja poleca dla Ciebie także:

Dodaj komentarz

Zrzut-ekranu-2022-10-24-o-00.24.47-removebg-preview

MENU

OBSERWUJ NAS

KONTAKT & WSPÓŁPRACA

[email protected]

2022 Copyright © InWeb3.pl | Wszystkie Prawa zastrzeżone