Silvergate: Akcje spadają o 31% po opóźnionym ujawnieniu, podważając przyszłość

przez root

Akcje banku Silvergate spadły o 31% w czwartek po tym, jak firma opóźniła publikację swojego sprawozdania finansowego wskutek problemów z jej systemami informatycznymi.

Wskutek tego Silvergate nie dotrzymał terminu ujawnienia swoich wyników finansowych za czwarty kwartał 2019 roku. Firma poinformowała w komunikacie prasowym, że:

„W związku z niedawno wdrożonymi zmianami w naszych systemach informatycznych, nasze zobowiązanie do ujawnienia sprawozdania finansowego za czwarty kwartał 2019 roku w terminie późniejszym niż do 30 kwietnia 2020 r.”

Od ujawnienia swoich wyników finansowych Silvergate stał się jednym z najszybciej rozwijających się banków krypto-zorientowanych na rynku. Firma zarobiła w ostatnim kwartale 2019 roku około 20 milionów dolarów.

Silvergate została założona w 2013 roku i jest jednym z pierwszych banków, które zaoferowały kryptowalutowe usługi dla klientów. Bank zdobył sławę wśród klientów kryptowalutowych, oferując szybkie i bezpieczne transakcje oraz łatwy dostęp do kont.

Silvergate odpowiada za obsługę transakcji w kryptowalutach wielu dużych klientów, w tym BitGo, Kraken, Binance i Coinbase. Bank współpracuje także z firmami z sektora prywatnego, takimi jak Circle, Coinbase i Robinhood.

Jednak problemem Silvergate jest to, że nadal nie może uzyskać certyfikatu Federalnego Depozytu Ubezpieczeń. Przyznane certyfikaty są niezbędne do oferowania usług bankowych zgodnie z prawem.

Komentując te problemy, ekspert rynku kryptowalut, Matthew Dibb, powiedział:

„Jest wiele wyzwań związanych z otrzymaniem certyfikatu Federalnego Depozytu Ubezpieczeń, a to jest szczególnie trudne dla Silvergate, ponieważ często współpracuje z klientami krypto-zorientowanymi”.

Dibb dodał, że odrzucenie wniosku o certyfikat FDIC oznacza, że ​​Silvergate może mieć problemy z płynnością w przyszłości, co oznacza, że ​​bank będzie miał trudności z utrzymaniem swojej działalności.

Redakcja poleca dla Ciebie także:

Dodaj komentarz

Zrzut-ekranu-2022-10-24-o-00.24.47-removebg-preview

MENU

OBSERWUJ NAS

KONTAKT & WSPÓŁPRACA

[email protected]

2022 Copyright © InWeb3.pl | Wszystkie Prawa zastrzeżone