SEC opóźnia decyzję o ETF na Ethereum Fidelity, Direxion wnosi o zbiór kryptowalut z odpowiednikami Bitcoin

przez root

Wg Cointelegraph, Securities and Exchange Commission (SEC), amerykańska komisja nadzoru giełd i kapitału, opóźnia swoją decyzję dotyczącą zgłoszenia Fidelity, które proponowało ETF na Ethereum. Z drugiej strony, Direxion zaproponował stworzenie zbioru kryptowalut z odpowiednikami Bitcoin.

SEC opóźnia decyzję

W najnowszym raporcie SEC ujawniono, że decyzja dotycząca wniosku Fidelity została odłożona do stycznia 2022 roku. “Komisja ustanawia 27 stycznia 2022 r. jako datę, do której musi podjąć decyzję o zatwierdzeniu lub odrzuceniu zgłoszenia” – czytamy w dokumencie, zgodnie z Cointelegraph.

Propozycja Direxion

Tymczasem Direxion zaproponował utworzenie zbioru kryptowalut, w którym znajdą się instrumenty powiązane z Bitcoiny, takie jak pochodne – futures i opcje. Wniosek opisuje 5 ETFów, które oferują zarówno dźwignię długą, jak i krótką na Bitcoin.

“Proponowane fundusze będą dążyły do osiągnięcia swoich celów inwestycyjnych, podejmując pozycje długie i krótkie w kontraktach na Bitcoiny i innych Instrumentach Bitcoin…proponowane fundusze nie będą bezpośrednio inwestować w Bitcoiny” – jak sugeruje dokument złożony przez Direxion, zaczerpnięty z Cointelegraph.

Rynek czeka na decyzję SEC

Propozycje Fidelity i Direxion to kolejne podjęte próby wprowadzenia regulated Bitcoin ETF w Stanach Zjednoczonych. Rynek czeka na decyzję SEC, której ostateczna forma może wpłynąć na przyszłość kryptoaktywów na amerykańskim rynku.

Niezależnie od decyzji, będzie to ważny moment dla przemysłu kryptowalutowego, ponieważ ETF na najpopularniejszą kryptowalutę – Bitcoin, stanowią wielką nadzieję dla inwestorów na lepszą integrację kryptowalut z tradycyjnym rynkiem finansowym.

Redakcja poleca dla Ciebie także:

Dodaj komentarz

Zrzut-ekranu-2022-10-24-o-00.24.47-removebg-preview

MENU

OBSERWUJ NAS

KONTAKT & WSPÓŁPRACA

[email protected]

2022 Copyright © InWeb3.pl | Wszystkie Prawa zastrzeżone