Sam Bankman-Fried nie przyznaje się do winy wobec wszystkich zarzutów w sądzie federalnym

przez root

Sam Bankman-Fried nie przyznaje się do winy wobec wszystkich zarzutów w sądzie federalnym

Sam Bankman-Fried, dyrektor generalny Alameda Research, przyznał się do braku winy wobec wszystkich zarzutów w sądzie federalnym. Dochodzenie zostało wszczęte przez amerykański Departament Sprawiedliwości (DOJ) w kwietniu 2021 roku. Bankman-Fried został oskarżony o manipulowanie cenami kryptowalut na różnych giełdach. Zarzuty wynikają z dochodzenia w sprawie rzekomej manipulacji na rynkach kryptowalut.

Zarzuty wobec Bankman-Frieda

Bankman-Fried został oskarżony o jeden zarzut zmowy w celu popełnienia oszustwa dotyczącego papierów wartościowych, jeden zarzut zmowy w celu popełnienia oszustwa przewodowego i jeden zarzut zmowy w celu popełnienia prania pieniędzy. Bankman-Fried przyznał się do braku winy wobec wszystkich zarzutów w sądzie federalnym w San Francisco 8 czerwca. Obecnie przebywa on na wolności za kaucją w wysokości 2 milionów dolarów, a jego ponowne stawienie się w sądzie planowane jest na 6 lipca.

Taktyki stosowane przez Bankman-Frieda

DOJ zarzucił, że Bankman-Fried i jego współkonspiratorzy stosowali różne taktyki, aby manipulować cenami kryptowalut na różnych giełdach. Taktyki te obejmowały spoofing, wash trading i manipulacje rynkowe. DOJ twierdzi również, że Bankman-Fried i jego współkonspiratorzy osiągnęli miliony dolarów zysków ze swojej działalności. Jeśli Bankman-Fried zostanie skazany, może mu grozić do 25 lat więzienia i miliony dolarów grzywny.

Konsekwencje dla branży kryptowalutowej

Sprawa jest uważnie obserwowana przez społeczność kryptowalutową, ponieważ może mieć daleko idące konsekwencje dla branży. Jest to również przypomnienie o potrzebie większej regulacji rynków kryptowalutowych.

Redakcja poleca dla Ciebie także:

Dodaj komentarz

Zrzut-ekranu-2022-10-24-o-00.24.47-removebg-preview

MENU

OBSERWUJ NAS

KONTAKT & WSPÓŁPRACA

[email protected]

2022 Copyright © InWeb3.pl | Wszystkie Prawa zastrzeżone