Departament Sprawiedliwości USA: Changpeng Zhao może uciec z kraju

przez root

Departament Sprawiedliwości USA (DOJ) wyraził obawy, że Changpeng Zhao, znany jako CZ, może być ryzykiem ucieczki z kraju, jak podaje Cointelegraph. CZ jest założycielem Binance, jednej z największych na świecie giełd kryptowalutowych.

DOJ wyraźnie zaniepokojony

Departament Sprawiedliwości wyraził wyraźne obawy, że CZ może opuścić Stany Zjednoczone. Potwierdziło to w dziewięciostronicowym wystąpieniu, w którym szczegółowo omówiło możliwości podróżowania źródła. Jak zauważa Cointelegraph, DOJ używa argumentacji dotyczącej znanego zasięgu CZ w przemyśle kryptowalut, a także jego wpływów na arenie międzynarodowej, aby uzasadnić swoje obawy.

„Przy jego dostępie do prywatnych odrzutowców, jego znaczącym wpływom w przemyśle kryptowalutowym i statusie międzynarodowego biznesmena, jest wysoce prawdopodobne, że podejmie próbę ucieczki”, – czytamy w dokumencie DOJ.

Jakie decyzje podejmie sąd?

Nie jest jeszcze jasne, jakie decyzje podejmie sąd w związku z tymi obawami. Jeżeli sąd zdecyduje, że CZ rzeczywiście stanowi ryzyko ucieczki, można go zatrzymać do czasu rozprawy sądowej.

Jednak to nie jest wyłączna możliwość. Sąd może również zdecydować, że obawy DOJ są nieuzasadnione lub zastosować inne środki, takie jak poręczenie majątkowe, które byłoby zabezpieczeniem na wypadek ewentualnej ucieczki.

Kontrowersje wokół Binance

Binance, największa giełda kryptowalutowa na świecie, znajduje się aktualnie pod presją ze strony regulatorów na całym świecie.
Niektóre kraje, takie jak Japonia i Wielka Brytania, już zakazały jej działania, podczas gdy inne, takie jak Hongkong, zmusiły Binance do ograniczenia niektórych jego usług.

„Ten proces nie jest prosty. Wymaga czasu, cierpliwości i talentu na wysokim poziomie, aby zapewnić prawidłowe regulacje i spełnienie wymagań prawnych w każdym kraju, w którym działa Binance”, – mówi CZ, cytowany przez Cointelegraph.

Na dzień dzisiejszy nie ma jednak żadnych dowodów, które by wskazywały na skłonności CZ do ucieczki.

Redakcja poleca dla Ciebie także:

Dodaj komentarz

Zrzut-ekranu-2022-10-24-o-00.24.47-removebg-preview

MENU

OBSERWUJ NAS

KONTAKT & WSPÓŁPRACA

[email protected]

2022 Copyright © InWeb3.pl | Wszystkie Prawa zastrzeżone