Gary Gensler zatwierdza Bitcoin ETFy, ale nie bez kontrataków

przez root

Według doniesień Cointelegraph, przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC), Gary Gensler, wyraził swoje poparcie dla funduszy giełdowych (ETFs) opartych na Bitcoinie. Jednak, jak podkreśla, nie oznacza to braku zabezpieczeń i kontroli ze strony regulacyjnej.

Bitcoiny ETFy – nadzieja dla inwestorów

Poparcie dla Bitcoin ETFs przez Gary’ego Genslera daje nadzieję inwestorom, którzy od dawna domagają się takiego rozwiązania na rynku. Wcześniejsze próby wprowadzenia Bitcoin ETFs były odrzucane przez SEC, czego powodem były obawy związane z manipulacją rynku i ochroną inwestorów.

Źródło: Cointelegraph

Stricter regulacje na horyzoncie

Gensler zaznacza, że mimo swojego poparcia dla Bitcoin ETFs, nie jest to równoznaczne z brakiem regulacji. Wręcz przeciwnie, przewodniczący SEC podkreśla potrzebę posiadania jasnych zasad gry na rynku kryptowalut. Oznacza to w szczególności wprowadzenie przepisów zgodnych z prawem federalnym, które zapewnią odpowiednie zabezpieczenia dla inwestorów.

Źródło: Cointelegraph

Gensler twierdzi, że sektor kryptowalut powinien być regulowany tak jak inne sektory gospodarcze, co pozwoli na ustanowienie standardów dotyczących przejrzystości, stabilności i ochrony inwestorów.

Jednym z najważniejszych kroków w tym procesie jest wprowadzenie regulacji dotyczących brokerskich usług dla kryptowalut. Według Genslera, niektóre platformy kryptowalutowe działają jak brokerzy, a zatem powinny być odpowiednio regulowane.

Źródło: Cointelegraph

Podsumowanie

Zgodnie z tym, co przekazał Gensler, poparcie dla Bitcoin ETFs oznacza duży krok naprzód dla rynku kryptowalut. Ma jednak na celu także wprowadzenie silniejszych regulacji, które mają za zadanie zwiększyć ochronę inwestorów i stabilność tego dynamicznie rozwijającego się rynku. Wszystko wskazuje na to, że era bezkarności i dzikiego zachodu na rynku kryptowalut dobiega końca.

Źródło: Cointelegraph

Redakcja poleca dla Ciebie także:

Dodaj komentarz

Zrzut-ekranu-2022-10-24-o-00.24.47-removebg-preview

MENU

OBSERWUJ NAS

KONTAKT & WSPÓŁPRACA

[email protected]

2022 Copyright © InWeb3.pl | Wszystkie Prawa zastrzeżone