MetaMask wprowadza możliwość stakingu na węzłach walidacyjnych Ethereum

przez root
You Might Be Interested In

MetaMask, popularny portfel kryptowalut, który umożliwia użytkownikom interakcję z blockchainem Ethereum, wprowadza właśnie kolejną funkcjonalność – staking.

Co to oznacza dla użytkowników MetaMask?

Nowa funkcja stakingu w MetaMask umożliwi użytkownikom stawianie swoich kryptowalut na węzłach walidacyjnych Ethereum. To otwiera drzwi do udziału w procesie konsensusu sieci i otrzymywania nagród za utrzymanie bezpieczeństwa sieci.

Zainteresowanie rośnie

Od czasu ogłoszenia nowej funkcji, zainteresowanie MetaMask rośnie. „Widzimy ogromne zainteresowanie Proof of Stake i dowolnymi usługami, które je ułatwiają. Nasze API jest obecnie bombardowane zapytaniami stakingowymi”, mówi Jakub Machnik, jeden z developerów MetaMask, w rozmowie z Cointelegraph.

Źródło: Cointelegraph

Staking jest ciekawą propozycją również dla inwestorów, którzy poszukują pasywnych dochodów. Umozliwia ono otrzymywanie nagród za blokowanie swoich środków i udział w procesie walidacji transakcji w sieci.

Przejście na Proof of Stake

Nowa funkcjonalność jest spowodowana przejściem Ethereum z Proof of Work (PoW) na Proof of Stake (PoS). W modelu PoS, prawo do walidacji transakcji jest proporcjonalne do ilości posiadanych przez danego użytkownika coinów – im więcej kryptowaluty posiada walidator, tym większa jest szansa, że zostanie wybrany do zatwierdzenia nowych transakcji.

Widzimy tutaj nową erę dla Ethereum i MetaMask z pewnością będzie chciał odegrać dużą rolę w tej zmianie.

Źródło: Cointelegraph

Więcej informacji na temat nowej funkcji i jej wpływu na ekosystem Ethereum na pewno będzie dostępnych w najbliższym czasie. Na razie jednak wygląda na to, że MetaMask zyskuje na popularności, a nowa funkcja stakingu może przyciągnąć kolejnych użytkowników do tej platformy.

You Might Be Interested In

Redakcja poleca dla Ciebie także:

Dodaj komentarz

Zrzut-ekranu-2022-10-24-o-00.24.47-removebg-preview

MENU

OBSERWUJ NAS

KONTAKT & WSPÓŁPRACA

[email protected]

2022 Copyright © InWeb3.pl | Wszystkie Prawa zastrzeżone