Amnesty International: Innowacja AI kontra Regulacja to fałszywe dychotomia

przez root
You Might Be Interested In

Szef Amnesty International wypowiedział się na temat przyszłości sztucznej inteligencji

Markus Beeko, Sekretarz Generalny Amnesty International, stwierdził, że istnieje nieodłączny konflikt między innowacją w dziedzinie sztucznej inteligencji (AI) a regulacją technologii AI, który jest fałszywym dylematem. Jego opinia pojawia się w kontekście rosnącego napięcia na linii postępu technologicznego a obaw na temat praw człowieka i prywatności.

Beeko podkreślił, że etyka jest nieodzownym elementem innowacji w AI, mówiąc, że „Innowacja bez odpowiedzialności etycznej jest prerogatywą, której nie możemy sobie pozwolić. To niewłaściwe dychotomizowanie innowacji i regulacji prowadzi do chaosu i łamaniem praw. AI powinna być projektowana i używana zgodnie z międzynarodowymi standardami praw człowieka.” – takie słowa padły na spotkaniu z udziałem Beeko, jak zostało odnotowane przez CoinTelegraph.

Słowa Beeko a rosnąca debata na temat AI

Słowa Beeko wpisują się w szerzej zakrojone rozmowy na temat integracji sztucznej inteligencji z codziennym życiem. Wiele organizacji, takich jak Amnesty International, wyraża coraz większe zaniepokojenie, że rozwój AI może prowadzić do naruszenia praw człowieka i prywatności, szczególnie bez odpowiedniej legislacji.

Potrzeba zrównoważonej innowacji AI

Odnosząc się do kwestii innowacji kontra regulacji, Beeko wyraził przekonanie, że innowacja, zwłaszcza w obszarze AI, musi być spójna z etyką, odpowiedzialnością i przestrzeganiem praw człowieka. Uważa, że innowacja AI powinna być prowadzona w sposób, który da ludziom gwarancje, że technologia nie będzie służyła do naruszenia ich praw.

Dodał jednak, że odpowiedzialność za przestrzeganie tych standardów nie spoczywa jedynie na twórcach lub regulujących instytucjach. Wszystkie strony zainteresowane rozwijaniem i stosowaniem AI powinny mieć na uwadze stosowne zasady i standardy.

Beeko stwierdza: „Myślenie o regulacji i innowacji jako o przeciwnikach jest błędne. Dążyć musimy do sytuacji, w której jedno nie wyklucza drugiego.”. Z tą opinią zgadzają się również inni eksperci, którzy widzą potrzebę zrównoważonego podejścia do innowacji AI.

Podsumowując, wypowiedzi Sekretarza Generalnego Amnesty International podkreślają, jak ważne w obecnych czasach jest zrozumienie i uwzględnianie etyki i praw człowieka w dziedzinie innowacji AI.

You Might Be Interested In

Redakcja poleca dla Ciebie także:

Dodaj komentarz

Zrzut-ekranu-2022-10-24-o-00.24.47-removebg-preview

MENU

OBSERWUJ NAS

KONTAKT & WSPÓŁPRACA

[email protected]

2022 Copyright © InWeb3.pl | Wszystkie Prawa zastrzeżone