Voyager Digital osiąga ugode z Federal Trade Commission

przez root

Firma Voyager Digital, z siedzibą w Kanadzie, osiągnęła porozumienie z Federal Trade Commission (FTC) w sprawie potencjalnych naruszeń praw konsumentów. Wg. informacji opublikowanej na stronie internetowej Cointelegraph, Voyager zgodziło się na spłatę 1,5 miliona dolarów w kwestii rozwiązania tej sprawy.

Omówienie porozumienia

Pod koniec 2020 roku FTC rozpoczęło badanie dotyczące potencjalnych naruszeń prawa konsumenckiego przez Voyager. Nie ujawniono jakiego rodzaju naruszeń podejrzewano firmę, ale ostatecznie Voyager zdecydowało się rozstrzygnąć kwestię poprzez podjęcie ugody.

„Voyager Digital zdecydowało się na spłatę 1,5 miliona dolarów w ramach ugody z Federal Trade Commission na mocy domniemanych naruszeń prawa konsumenckiego” – pisze Cointelegraph

Reakcja Voyager Digital

Jak podaje Cointelegraph, Voyager Digital odniosło się do tego wydarzenia z entuzjazmem, mówiąc, że jest zadowolone z osiągniętego porozumienia:

„Jesteśmy zadowoleni z wynegocjowanej ugody z FTC i uważamy, że jest to świadczy o naszej determinacji w rozwiązaniu tej kwestii. Jesteśmy zobowiązani do przestrzegania prawa i ochrony naszych klientów” – czytamy na stronie Cointelegraph.

To porozumienie oznacza dla Voyager Digital nowy rozdział. Firma będzie mogła skupić się na swojej podstawowej działalności, zgodności z prawem oraz ochronie interesów swoich klientów, co jest kluczowe dla każdej firmy działającej na dynamicznie zmieniającym się rynku kryptowalut.

Kluczowe implikacje dla Voyager Digital i jego klientów

To porozumienie stanowi znaczący kamień milowy dla Voyager Digital. Decyzja o zapłaceniu kary opłacona kwotą 1,5 miliona dolarów pokazuje determinację firmy do rozstrzygnięcia kwestii i skoncentrowania się na przyszłości, co jest ważne zarówno dla zaufania klientów, jak i dla długoterminowej stabilności firmy.

Podsumowując, decyzja Voyager Digital o ugodzie z FTC stanowi ważne przesłanie dla sektora: przestrzeganie prawa konsumenta jest niezbędne w dynamicznym świecie kryptowalut.

Redakcja poleca dla Ciebie także:

Dodaj komentarz

Zrzut-ekranu-2022-10-24-o-00.24.47-removebg-preview

MENU

OBSERWUJ NAS

KONTAKT & WSPÓŁPRACA

[email protected]

2022 Copyright © InWeb3.pl | Wszystkie Prawa zastrzeżone