Prezydent Korei Południowej zachęca Komisję Służb Finansowych do ponownego rozważenia spotkania na temat Bitcoina

przez root

Prezydent Korei Południowej, której agencje rządowe wcześniej wywołały pewne zamieszanie w przemyśle kryptowalut, wzywa do powtórnego rozważenia spotkania przez Komisję Służb Finansowych (FSC), odnoszącej się do Bitcoina.

W świetle rosnącego zainteresowania rynkiem kryptowalut, zarówno pozytywnego, jak i negatywnego, nacisk na utworzenie regulacji jest coraz bardziej palący. Prezydent Moon Jae-in jest zdania, że te dyskusje są niezbędne dla skutecznej polityki technologicznej i finansowej.

“Wydaje się, że istnieje wiele pozytywnych aspektów kryptowalut. Ale kwestią jest, jak możemy minimalizować ich negatywne efekty. Musimy myśleć o tym, bo to jest to, co technologia i finanse powinny robić.” – zauważył Moon.

Bitcoin w świetle przepisów

Z jakiejś przyczyny, FSC jednak nie chciała omówić tej kwestii. Powszechne przekonanie jest takie, że kryptowaluta jest dla tej instytucji problemem. Mówiąc bardziej ogólnie, jest silne przekonanie, że w Korei przemysł kryptowalut jest zbyt nieregulowany.

Komisarz FSC, Eun Sung-soo wyjaśnił, „Nie mamy zamiaru rozmawiać o konkretnej technologii lub technikach. Chcemy przedyskutować temat jako całość.”

„Nie mamy planów specjalnie ułatwiać przemysłowi kryptowalut. Mimo to, nie mamy także zamiaru przeszkadzać rozwoju technologii związanej z kryptowalutami. „ – dopowiedział Sung-soo.

Zgodnie z doniesieniami CoinTelegraph, prezydent Moon jest zdania, że nie może już dłużej czekać na rozwój sytuacji i należy podjąć działania, dążąc do ustanowienia ram prawnych i rozważania potencjalnego wpływu na gospodarkę. Zasugerował, aby FSC podjęła się tego zadania.

„Nie możemy po prostu obserwować, jak rozwój technologiczny ucieka nam spod kontroli. Musimy działać teraz, aby zapewnić ochronę dla naszych obywateli i naszej gospodarki.” – konkluduje Moon.

Podczas gdy niektóre głosy kwestionują dezorganizowaną postawę rządu wobec przemysłu kryptowalut, Moon uważa, że jest teraz ważniejsze, aby skupić się na regulacji. Należy mieć nadzieję, że to wywoła konstruktywną debatę na temat przyszłości przemysłu kryptowalut w Korei Południowej.

Redakcja poleca dla Ciebie także:

Dodaj komentarz

Zrzut-ekranu-2022-10-24-o-00.24.47-removebg-preview

MENU

OBSERWUJ NAS

KONTAKT & WSPÓŁPRACA

[email protected]

2022 Copyright © InWeb3.pl | Wszystkie Prawa zastrzeżone