Hiszpańscy obywatele muszą zgłosić posiadanie kryptowalut za granicą do końca marca

przez root

Do końca marca obywatele Hiszpanii muszą zgłosić Ministerstwu Finansów posiadanie kryptowalut za granicą. Decyzja ta ma na celu przeciwdziałanie oszustwom podatkowym i związana jest z działaniami Ministerstwa Finansów mającymi na celu zwiększenie kontroli nad obracającymi się w Hiszpanii krypthowalutami.

Podwyższenie kontroli nad kryptowalutami

Zgodnie z informacjami Cointelegraph, Hiszpańskie Ministerstwo Finansów zwiększyło nacisk na regulacje dotyczące kryptowalut w ostatnich latach. W 2020 roku wprowadzono rozporządzenie obligujące obywateli do informowania rządu o posiadanych kryptowalutach za granicą.

„Hiszpański rząd ma na celu zwalczanie oszustw podatkowych związanych z kryptowalutami i zainwestował w odpowiednie narzędzia i technologie, które pozwolą na śledzenie transakcji kryptowalutowych”, jak podaje Cointelegraph.

Obowiązek zgłoszenia

Zgodnie z nowym przepisem, jeśli łączna wartość posiadanych za granicą kryptowalut przekroczy 50 000 euro, obywatele są zobowiązani do zgłoszenia tego faktu Ministerstwu. Prawo dotyczy zarówno osób prywatnych, jak i firm.

Dla tych, którzy nie zgłoszą swojego majątku, są przewidziane surowe kary. W przypadku niewypełnienia obowiązku zgłoszenia lub błędów w deklaracji, minimalna kara wynosi 5 000 euro.

„W przyszłości, prawdopodobnie zobaczymy jeszcze więcej działań ze strony rządu w kwestii regulacji kryptowalut. Rząd Hiszpanii dąży do osiągnięcia większej transparentności w handlu kryptowalutami i związanej z nimi aktywności gospodarczej”, zwraca uwagę Cointelegraph.

Redakcja poleca dla Ciebie także:

Dodaj komentarz

Zrzut-ekranu-2022-10-24-o-00.24.47-removebg-preview

MENU

OBSERWUJ NAS

KONTAKT & WSPÓŁPRACA

[email protected]

2022 Copyright © InWeb3.pl | Wszystkie Prawa zastrzeżone