Azja Express: HashKey, Tether i brak ETF w Singapurze

przez root
You Might Be Interested In

Szybkie tempo rozwoju technologii blockchain w Azji zaowocowało kilkoma interesującymi historiami, zaczynając od firmy inwestycyjnej HashKey Group, która zdobyła status 'jednorożca’ po ostatnim finansowaniu na poziomie 200 milionów dolarów. HashKey to firma z siedzibą w Hongkongu, która skupia się na inwestowaniu w technologie blockchain. Również ważną wiadomością jest to, że UNICEF dostał 10 000 dolarów w Tether (USDT) od Bitfinex na pomoc dla ukraińskich dzieci.

HashKey Group z tytułem 'jednorożca’

Firma HashKey Group z Hongkongu, skoncentrowana na inwestowaniu w blockchain, zdobyła tytuł 'jednorożca’, czyli firmy, której wartość przekracza miliard dolarów. To uczyniło ich jedną z nielicznych firm blockchain, które osiągnęły ten prestiżowy status. HashKey poinformował, że podczas ostatniej rundy finansowania, udało im się zebrać 200 milionów dolarów. Od tego czasu, kapitalizacja firmy przekroczyła miliard dolarów.

„Rozwijamy innowacyjne przedsięwzięcia w ekosystemie blockchain, które przyczyniają się do kształtowania globalnej infrastruktury finansowej przyszłości” – powiedział członek zarządu firmy, Ken Huang dla cointelegraph.

UNICEF otrzymuje darowiznę od Bitfinex

Bitfinex, jedna z największych giełd na świecie, przekazała 10 000 dolarów w Tether (USDT) na UNICEF. Darowizna ma pomóc dzieciom na Ukrainie, które ucierpiały w wyniku konfliktu zbrojnego. Jest to jeden z pierwszych znanych przypadków, gdzie UNICEF otrzymuje kryptowalutę jako darowiznę.

„Darowizna od Bitfinex to znaczący gest, który pozwoli UNICEF kontynuować swoją pracę na rzecz ukraińskich dzieci” – mówi Christian Aagaard, rzecznik UNICEF dla cointelegraph.

Brak ETF Bitcoin w Singapurze

Według ostatnich doniesień, rząd Singapuru nie planuje wprowadzenia indeksu funduszy giełdowych (ETF) opartego na Bitcoinie. Decyzja ta może mieć wpływ na inwestorów, którzy liczyli na łatwiejszy dostęp do kryptowaluty w tym kraju.

„To zdecydowanie zniechęciło naszych zarządców funduszy. Każda oportunizm, taki jak ten, nie jest brany pod uwagę, z wyjątkiem bardzo konkretnych okoliczności” – mówi anonimowy pracownik rządu dla cointelegraph.

W momencie gdy większość światowych gospodarek bada możliwość integracji kryptowalut, decyzja Singapuru może się okazać zaskakująca. To jednak pokazuje, że wciąż walczymy o akceptację Bitcoin i innych kryptowalut na całym świecie.

You Might Be Interested In

Redakcja poleca dla Ciebie także:

Dodaj komentarz

Zrzut-ekranu-2022-10-24-o-00.24.47-removebg-preview

MENU

OBSERWUJ NAS

KONTAKT & WSPÓŁPRACA

[email protected]

2022 Copyright © InWeb3.pl | Wszystkie Prawa zastrzeżone