Kryptowaluty – nowa forma wspierania w czasie kryzysu

przez root

Kryzysy mogą być powodem do stresu, ale także okazją do wspierania tych, którzy są najbardziej dotknięci zmianami. Wpłaty w formie kryptowalut są coraz bardziej popularnym sposobem wsparcia w czasie kryzysu. Dzięki nim wsparcie może być szybsze i dotrzeć do większej liczby potrzebujących, bez względu na narodowość czy miejsce zamieszkania.

„Kryptowaluty umożliwiają osobom, które są w potrzebie, otrzymanie wsparcia w międzynarodowych transferach bez przeszkód i bez konieczności czekania na przelewy” – mówi John Backus, założyciel Blockchain for Impact.

„Kryptowaluty są szybsze, tańsze i łatwiejsze w użyciu niż tradycyjne metody transferu pieniędzy”

Kryptowaluty oferują szybkość i globalny zasięg, który może być szczególnie pożyteczny, gdy obecna sytuacja spowoduje, że firmy, organizacje i społeczności będą szukać szybszych i skuteczniejszych sposobów na dotarcie do potrzebujących. Osoby, które do tej pory miały problemy z otrzymaniem wsparcia, mogą teraz skorzystać z globalnego systemu transferowego, który zapewnia szybkość i dostępność, nawet w najbardziej odległych zakątkach świata.

Kryptowaluty oferują także większą przejrzystość. Wielu organizacjom pomocowym zależy na zapewnieniu, by ich wpłaty i wydatki były bardziej przejrzyste i łatwo dostępne dla odbiorców. Obecnie wiele organizacji akceptuje wpłaty w kryptowalutach, a płatności są przetwarzane i monitorowane przez blockchain.

„Blockchain śledzi wpłaty i wydatki w czasie rzeczywistym, co oznacza, że wszystkie dane są dostępne w czasie rzeczywistym i można je łatwo sprawdzić” – mówi John Backus.

Kryptowaluty są coraz bardziej popularne w różnych częściach świata i wykorzystywane do wsparcia wielu grup. Według badań przeprowadzonych przez firmę Chainalysis w 2020 roku, znaczny wzrost wpłat w kryptowalutach był widoczny w krajach dotkniętych kryzysem, takich jak Wenezuela, Zimbabwe i Jemen.

Kryptowaluty to nie tylko wspaniały sposób na wsparcie w czasie kryzysu, ale także okazja do stworzenia nowych szans i możliwości dla ludzi na całym świecie. Kryptowaluty mogą przenikać wszystkie poziomy społeczne, dzięki czemu osoby, które wcześniej nie miały dostępu do narzędzi finansowych, mogą teraz skorzystać z możliwości, jakie one oferują.

Jak mówi John Backus, „Kryptowaluty to doskonały sposób na szybsze i skuteczniejsze wsparcie w czasie kryzysu, a także na doprowadzenie do powstania nowych możliwości dla milionów osób, które wcześniej nie miały dostępu do narzędzi finansowych”.

Dodaj komentarz

Zrzut-ekranu-2022-10-24-o-00.24.47-removebg-preview

MENU

OBSERWUJ NAS

KONTAKT & WSPÓŁPRACA

[email protected]

2022 Copyright © InWeb3.pl | Wszystkie Prawa zastrzeżone