Stablecoin oparty na euro – najlepszym rozwiązaniem dla regulacji i ryzyka?

przez root

Stablecoin to wirtualna waluta, która jest zazwyczaj związana z jakimś aktywem w taki sposób, że jej wartość jest mniej lub bardziej stabilna. Stablecoiny są coraz bardziej popularne na rynku, a jednym z najnowszych przykładów jest euro-backed stablecoin, który ma za zadanie zapewnić zdecentralizowane rozwiązanie dla regulacji i ryzyka.

Według badania przeprowadzonego przez CryptoCompare, aż 93% wolumenu wymiany stablecoinów pochodzi z USDT, co oznacza, że ​​jest to najpopularniejszy stablecoin. Dlatego właśnie wiele firm decyduje się na wprowadzenie euro-backed stablecoin, aby zmienić sytuację i stworzyć alternatywę dla USDT.

„Uważamy, że euro-backed stablecoin stanie się coraz bardziej popularny w najbliższych latach, ponieważ wiele firm i instytucji zobaczy zalety związane z jego stosowaniem” – powiedział Cem Paya, dyrektor generalny CryptoCompare.

Istnieje szereg czynników, które napędzają popyt na euro-backed stablecoin. Przede wszystkim są one używane do przechowywania dużych kwot na rynku kryptowalut, ponieważ są one stabilne i zapewniają bezpieczeństwo. Są one również preferowane przez instytucje finansowe, ponieważ są one w pełni regulowane przez instytucje finansowe.

Poza tym euro-backed stablecoin oferuje użytkownikom dostęp do waluty, która jest bardziej stabilna niż inne kryptowaluty. Oznacza to, że wszystkie transakcje są wykonywane za pomocą euro-backed stablecoin i nie ma ryzyka, że ich wartość spadnie.

„Kluczową korzyścią euro-backed stablecoin jest to, że jest on zazwyczaj związany z euro, co oznacza, że jest on bardziej stabilny niż inne kryptowaluty” – powiedział Thomas Silkjær, dyrektor CryptoCompare.

Ponadto euro-backed stablecoin oferuje użytkownikom większą elastyczność w zarządzaniu ryzykiem. Ponieważ stablecoin jest zazwyczaj związany z euro, użytkownicy nie są narażeni na ryzyko zmian kursu walutowego.

Kolejnym czynnikiem, który napędza popyt na euro-backed stablecoin, jest jego zgodność z regulacjami. Stablecoin jest zazwyczaj regulowany przez instytucje finansowe, co oznacza, że ​​jest on w pełni zgodny z istniejącymi przepisami.

Euro-backed stablecoin może być również stosowany do szybkiego przesyłania środków między różnymi instytucjami finansowymi, co oznacza, że ​​jest on wygodny w użyciu. To sprawia, że jest to coraz bardziej popularny sposób zarządzania ryzykiem i regulacją.

Podsumowanie

Euro-backed stablecoin jest coraz bardziej popularny na rynku, ponieważ oferuje on zdecentralizowane rozwiązanie dla regulacji i ryzyka. Jest to preferowane przez instytucje finansowe, ponieważ jest to w pełni regulowane. Ponadto euro-backed stablecoin oferuje użytkownikom dostęp do waluty, która jest bardziej stabilna niż inne kryptowaluty, a także większą elastyczność w zarządzaniu ryzykiem.

Redakcja poleca dla Ciebie także:

Dodaj komentarz

Zrzut-ekranu-2022-10-24-o-00.24.47-removebg-preview

MENU

OBSERWUJ NAS

KONTAKT & WSPÓŁPRACA

[email protected]

2022 Copyright © InWeb3.pl | Wszystkie Prawa zastrzeżone