Twitter a portfel kryptowalut. Projekt wstrzymany?

przez tlimiszewski
Zmiana w wektorze rozwoju sieci społecznościowej skutkuje wstrzymaniem prac nad portfelem kryptowalutowym

W październiku gruchnęła wiadomość, jakoby Twitter pracował nad prototypem portfela kryptograficznego. Po przejęciu portalu przez Elona Muska wydawało się, że projekt ruszy z kopyta, jednak teraz obserwujemy nagły zwrot akcji. Skąd ten rollercoaster?

Wypłaty kryptowalut jednak nie dla użytkowników Twittera?

24 października ciesząca się dużą popularnością i estymą blogerka technologiczna, Jane Manchun Wong podzieliła się na Twitterze zaskakującą informacją. Co napisała?

Otóż z jej wpisu wynikało, że ten gigant mediów społecznościowych pracuje nad rozwojem portfela kryptograficznego. Plany stworzenia takiej platformy oczywiście wprawiły w zachwyt tę bardziej entuzjastycznie nastawioną do kryptowalut część użytkowników Twittera.

Zwłaszcza że mieli ku temu podstawy, jako iż nowym właścicielem portalu został Elon Musk – człowiek który kryptowalutami nie pogardzi i zbytnio się z tym nie kryje.

Nie minął jednak miesiąc by okazało się, że ich nadzieje są płonne.

Wszystko za sprawą raportu, a w zasadzie jego końcówki, na temat zmian zachodzących właśnie w Twitterze. Ze światem podzielił się nim serwis Platformer, a publikacja z miejsca wywołała burzę.

Nie będzie portfela kryptograficznego, więc Dogecoin reaguje

Całe zamieszanie wywołało to jedno, niezbyt długie zdanie:

Niedawno ujawniony plan stworzenia portfela kryptograficznego na Twitterze wydaje się być wstrzymany

Informacja ta nie tylko wprawiła społeczność krypto w osłupienie, ale też spowodowała spadek kursu Dogecoina (DOGE) o 10%. Gdy tylko się pojawiła, DOGE zaczął być masowo wyprzedawany.

DOGE reaguje na to co dzieje się w sieci społecznościowej, bo jest związany z jej nowym właścicielem

Dlaczego akurat ta kryptowaluta okazała się nad wyraz wrażliwa na tego rodzaju informację?

Powodem jest jeden człowiek – Elon Musk.

To właśnie on i jego działania w ramach trwającej restrukturyzacji Twittera odpowiadają za reakcję Dogecoina. Dlaczego?

Elon Musk i jego tweety

Od czasu gdy Musk opublikował tweeta z Shibą Inu, rasą psów którą kojarzy każdy kto widział choćby jednego mema z „żółtym psem”, DOGE jest silnie związany z nowym właścicielem Twittera.

Tweet został wrzucony w styczniu 2021 roku i od tego czasu reaguje na wszystkie poczynania Muska. Tak było przed przejęciem portalu i tak jest teraz, gdy sieć społecznościowa Twitter należy już do najbogatszego człowieka na świecie.

Na ten przykład, po przejęciu platformy przez miliardera wartość DOGE wzrosła ponad dwukrotnie. Po informacji Jane Manchun Wong o tym, że Twitter pracuje nad portfelem urosła jeszcze bardziej.

Portfel kryptowalutowy wzbudził duży entuzjazm. Słusznie?

Zanim serwis Platformer opublikował swój raport, społeczność kryptowalutowa wykazywała ogromny entuzjazm co do pomysłu portfela kryptowalut.

Możliwość dokonywania transakcji kryptowalutami na Twitterze była tak ekscytująca, że spekulowano już o przekształceniu się platformy w pełnoprawny serwis Web3.

Tylko czy słusznie?

Ostatecznie Wong nigdy nie ujawniła żadnych szczegółowych informacji dotyczących portfela kryptowalut. Nikt z zarządu Twittera też ani razu nie skomentował sytuacji.

Z drugiej strony, nikt nie wystosował żadnego dementi. Plany stworzenia portfela pozostają więc w sferze domysłów i plotek.

Świetny miesiąc Dogecoina

To, co wiemy na pewno, to że DOGE miał naprawdę udany październik. W ubiegłym miesiącu zwiększył bowiem swoją wartość o ponad 100%, co przy wzrostach Ethereum i Bitcoina (odpowiednio 18% i 5,5%) wygląda więcej niż przyzwoicie.

Możemy mieć też pewność, że w związku z obecnym chaosem w sieci społecznościowej Muska, listopad dla DOGE będzie równie ciekawy (a może nawet ciekawszy).

Redakcja poleca dla Ciebie także:

Dodaj komentarz

1 Kamentarzy

Nowy właściciel Twittera przedstawił pracownikom ultimatum - InWeb3 18 listopada 2022 - 11:12

[…] Niedawno zaprezentował on swoje nowe medium społecznościowe – Bluesky Social. Podobnie jak Mastodon, jest to zdecentralizowana sieć, która ma na celu zapewnić użytkownikom kontrolę nad ich danymi. Co więcej, jest zasilana bitcoinem (co kontrastuje ze wstrzymaniem projektu portfeli kryptowalut na Twitterze). […]

Odpowiedz
Zrzut-ekranu-2022-10-24-o-00.24.47-removebg-preview

MENU

OBSERWUJ NAS

KONTAKT & WSPÓŁPRACA

[email protected]

2022 Copyright © InWeb3.pl | Wszystkie Prawa zastrzeżone