Jak zmiany stopy procentowej FED wpływają na rynek kryptowalut?

przez root

Kryptowaluty są nadal młodym rynkiem, a wpływ, jaki na niego ma stopa procentowa FED, jest szeroko dyskutowany temat. Wiele osób przypuszcza, że wraz ze wzrostem stóp procentowych, rynek kryptowalut może ucierpieć. David Janczewski, właściciel i prezes CrypTrader, twierdzi, że „stopa procentowa FED wpływa na zaufanie do kryptowalut.”

Stopa procentowa FED jest stawką zwrotu z lokat bankowych, którą FED ustala w celu utrzymania określonego poziomu inflacji. Zgodnie z raportem finansowym FED, w październiku 2019 roku stopa procentowa wynosiła 1,50-1,75.

„Kiedy stopa procentowa FED jest niska, ludzie zaczynają szukać alternatywnych opcji inwestycyjnych” – powiedział Janczewski.

Kiedy stopa procentowa jest wysoka, wzrasta popyt na lokaty bankowe, co oznacza, że ​​inwestorzy są skłonni poświęcić czas na znalezienie bezpiecznego sposobu inwestowania. W takich sytuacjach rynek kryptowalut może ucierpieć, ponieważ wielu inwestorów może nie mieć odwagi na ryzykowne inwestycje.

Piotr Piasecki, współzałożyciel i prezes Blockchain Solutions, stwierdził, że „zmiany na rynku FED mają znaczący wpływ na rynek kryptowalut.” Zauważył, że wzrost stóp procentowych może spowodować zmniejszenie zainteresowania rynkiem kryptowalut.

„Jeśli stopy procentowe FED są wyższe, oznacza to, że inwestorzy będą szukać bezpieczniejszych form inwestowania, co może mieć wpływ na rynek kryptowalut” – powiedział Piasecki.

Jednak, jak wyjaśnił Janczewski, „stopa procentowa FED nie ma bezpośredniego wpływu na rynek kryptowalut”. Zaznaczył, że wzrost stóp procentowych może spowodować zmniejszenie zainteresowania rynkiem kryptowalut, ale nie jest to głównym czynnikiem wpływającym na rynek.

Według Janczewskiego, głównymi czynnikami wpływającymi na rynek kryptowalut są „technologia, regulacje i popyt”. Piasecki dodał, że jednym z ważnych czynników jest również „zaufanie do kryptowalut”.

„Jeśli wzrasta zaufanie do kryptowalut, wzrasta również popyt na nie, co skutkuje wzrostem cen” – powiedział Piasecki.

Dlatego ważne jest, aby inwestorzy kryptowalut byli w stanie ocenić wpływ różnych czynników na rynek, zanim zdecydują się na inwestycje. Stopa procentowa FED może mieć wpływ na rynek kryptowalut, ale nie jest to jedyny czynnik, który należy wziąć pod uwagę.

Redakcja poleca dla Ciebie także:

Dodaj komentarz

Zrzut-ekranu-2022-10-24-o-00.24.47-removebg-preview

MENU

OBSERWUJ NAS

KONTAKT & WSPÓŁPRACA

[email protected]

2022 Copyright © InWeb3.pl | Wszystkie Prawa zastrzeżone