Tesla przywiązana do Bitcoina. Musk nie zamierza pozbywać się swoich aktywów.

przez tlimiszewski
Musk nie sprzedał Bitcoinów w drugim kwartale tego roku

Po ogromnej sprzedaży Bitcoina w drugim kwartale tego roku, w kolejnym Tesla powiedziała basta. Zarówno jeżeli chodzi o sprzedaż, jak i kupno.

Koniec ze sprzedażą Bitcoinów.

W drugim kwartale 2022 roku Tesla, producent samochodów elektycznych, postanowił sprzedać aż 75% swoich oszczdności w Bitconach. Jest to równowartość około 1 mld USD. Jak wynika jednak z opublikowanych 19 października raportów firmy Elona Muska, jej stan posiadania w trzecim kwartale się nie zmienił.

Oznacza to, że wartość „aktywów cyfrowych” w tym okresie wyniosła bagatela 218 mln USD. Uwzględniając obecny kurs Bitcoina, szacuje się że Tesla posiada obecnie około 9 720 BTC.

Oczywiście pozostaje pytanie, dlaczego Musk zdecydował się na tak dużą wyprzedaż. Interesowało to zwłaszcza inwestorów. Usłyszeli oni, że została przeprowadzona po to, aby uwolnić gotówkę, co miało być odpowiedzią na szereg lockdownów zaprowadzonych w Chinach. Jest to pokłosie prowadzenia w tym kraju restrykcyjnej polityki przeciw COVID-19.

Pomimo tego, Tesla pozostaje jedną z największych na świecie firm posiadających Bitcoina. Wyprzedają ją tylko MicroStrategy (130 000 BTC o watości ok. 2,84 mld USD) i Galaxy Digital Holdings (16 400 BTC – ok. 313 mln USD).

Jednocześnie nic nie wskazuje na to, aby plany Muska co do kupna Twittera, ani zbliżająca się batalia w sądzie, wpłynęły w jakiś sposób na stosunek Tesli do Bitcoinów, czy krypto w ogóle. Stwierdził jedynie, że firma w przyszłości jest na niego otwarta, a wyprzedaż „nie powinna być traktowana jako werdykt w sprawie Bitcoina”. Po tych doniesieniach jego cena spadła o 1,7%, ale niedługo potem powróciła do wcześniejszych notowań.

W lutym 2021 roku Tesla ogłosiła zakup Bitcoinów o wartości 1,5 mld USD. Nie był to rzecz jasna ruch który przeszedł bez echa. W konsekwencji tego ruchu cena za Bitcoina wystrzeliła pod nieboskłon, jednak niedługo potem (jeszcze w tym samym kwartale) pozbyła się około 10% ich zasobów. Zyski? 272 mln USD. Podobnie jak teraz, w kolejnym kwartale ubiegłego roku Tesla nie zdecydowała się ani na zakup, ani na dalszą sprzedaż bitcoinów.

Składając wszystko w całość, w trzecim kwartale 2022 roku Tesla odnotowała przychód rzędu 21,45 mld USD. Przełożyło się to na 3,3 mld USD zysku, czyli mniej niż spodziewali się analitycy. W efekcie ceny akcji Tesli spadły o prawie 14%.

Nie tylko Bitcoin. Tesla wspiera Dogecoin.

Od stycznia bieżącego roku Tesla sprzedaje swoje produkty za innego coina, a mianowicie Dogeciona (DOGE). W maju w ślad za nią poszła inna firma Muska – SpaceX.

Co więcej, jednej z ostatnich produktów Tesli wystartował we wrześniu w limitowanej edycji do kupienia jedynie za Dogecoina. Cena? 1000 DOGE (w tamtym czasie wartego ok. 60 USD).

Redakcja poleca dla Ciebie także:

Dodaj komentarz

Zrzut-ekranu-2022-10-24-o-00.24.47-removebg-preview

MENU

OBSERWUJ NAS

KONTAKT & WSPÓŁPRACA

[email protected]

2022 Copyright © InWeb3.pl | Wszystkie Prawa zastrzeżone