Yuga Labs kupił grę 10KTF od Beeple

przez tlimiszewski
Twórcy Bored Ape Yacht Club (BAYC) nabyli od Beeple grę 10KTF

Fani gry 10KTF mogą czuć lekki dreszczyk emocji, gdyż Yuga Labs postanowiła przejąć ją od cyfrowego artysty Michaela Winkelmanna, szerzej znanego jako Beeple. Wśród społeczności crypto z marszu pojawiły się spekulacje, w jakim metawersum będzie można zanurzyć się w rozgrywce.

Twórcy Bored Ape Yacht Club przejmują 10KTF

14 listopada na oficjalnym koncie Wagami-San, fikcyjnego głównego bohatera gry, rozpoczął się niecodzienny ruch. Pojawiły się tam bowiem dodawane kolejno po sobie w wątku ilustracje, na których nieco zakłopotany Wagami-San wychyla do dna tajemniczy, niebieski eliksir.

Najwyraźniej nie do końca zdawał sobie sprawę z tego, co czyni. W ostatnim Tweecie w wątku, wyraźnie zaskoczony i zbity z pantałyku Wagami-San spogląda na nas już z oficjalnego konta Othersidemeta. Jak brzmi wiadomość w poście? „Witaj w Otherside, Wagami-San”.


W ten oto kreatywny i oryginalny zarazem sposób, Yuga Labs wespół z Beeple (lub jak kto woli Mike Winkelmann) ogłosili, że gra 10KTF przechodzi pod szyld twórców Bored Ape Yacht Club (BAYC).

Czym jest i o co chodzi w 10KTF?

Autorska gra Beeple jest przeglądarkową grą NFT, w której podobnie jak w wielu innych podobnych do niej, wykonujemy zlecone nam misje.

W przygodę nie wyruszamy jednak zupełnie nadzy. Gracz posiada możliwość wyposażenia swojego bohatera w odpowiednie wyposażenie, składające się z wytworzonych wcześniej przedmiotów.

Rzecz jasna za ukończone zadania gracze otrzymują nagrody. I jako że jest to gra NFT, część z nich jest jak najbardziej wymierna.

Poza standardowymi odznakami, różnymi materiałami, darmowymi zrzutami i innymi przedmiotami zdatnymi do zebrania jak w niemal każdej grze, otrzymujemy jeszcze coś.

Za wykonanie każdej misji gra nagradza nas monetami APE, jak najbardziej wymienialnymi i posiadającymi realną wartość.

Mike Winklemann dołącza do takich postaci jak Michael Figge czy zespół the WENEW

Czym jednak byłaby dobra gra bez porządnej customizacji wyglądu postaci?

10KTF oferuje i to. Każdy gracz może do woli przebierać w dostępnych przedmiotach, które ich awatar może później z gracją nosić.

Najpopularniejsze kolekcje? Ostatnim krzykiem mody w 10KTF są przeróżne plecaki i pary skarpet.

Gra będzie dostępna w metaversie Yuga Labs?

Wszystko wygląda świetnie, ale fani gry zaczęli się zastanawiać, w jakim właściwie metaverse będzie ona dostępna?

Sam fakt przejęcie 10KTF przez Yuga Labs nakazuje mniemać, że będzie to autorski metaverse tej firmy – Otherside. Takie też krążą w środowisku crypto plotki oraz spekulacje.

Istnieje tylko jedno „ale”.

Mianowicie ekosystem Otherside nie został jeszcze wydany. Cały czas jesteśmy przed jego oficjalną premierą.

To nie pierwsze zakupy Yuga Labs w tym roku

Przejęcie 10KTF to już kolejny nabytek Yuga Labs w tym roku.

W marcu bowiem firma ta pochwaliła się kupnem kolekcji Cryptopunks oraz Meebits NFT od pionierów branży – Larval Labs.

Jej współzałożyciele, Matt Hall oraz John Watkinson, przyznali, że choć nie dołączyli wtedy w ramach zawartej umowy do Yuga Labs, to byli pod wrażeniem tego, co oferuje.

Widzieliśmy w Yuga Labs zestaw umiejętności i specjalistyczną wiedzę w tych obszarach, których nam brakowało

Pomimo przejęcie 10KTF, przygoda twórcy gry z jego dziełem jeszcze się nie kończy. Po dokonaniu transakcji Yuga Labs poinformowało bowiem, że Mike Winkelmann zostanie zatrudniony w firmie jako doradca.

Redakcja poleca dla Ciebie także:

Dodaj komentarz

Zrzut-ekranu-2022-10-24-o-00.24.47-removebg-preview

MENU

OBSERWUJ NAS

KONTAKT & WSPÓŁPRACA

[email protected]

2022 Copyright © InWeb3.pl | Wszystkie Prawa zastrzeżone