NFT a sztuka. Bank Pekao S.A. wystawia galerię w metaverse

przez tlimiszewski
Bank Pekao wchodzi w NFT

25-lecie Bankowości Prywatnej Pekao S.A. uświetni wystawa w Galerii PeoPay. Co w tym niezwykłego? Otóż zostaną na niej zaprezentowane tokeny NFT z pracami Kai Renkas. To kolejna od czasu projektu Unique odsłona działań art-brandingowych Banku Pekao.

Bank Pekao S.A. upodobał sobie temat tokenizacji dzieł sztuki

Bank Pekao S.A. wszedł w buty Poczty Polskiej i również eksploruje świat NFT (non-fungible token – niewymienialny token). Robi to jednak w nieco inny sposób. Podczas gdy Poczta zamierza emitować Kryptoznaczki, Bank Pekao idzie o krok dalej i stawia na sztukę.

Z okazji 25-lecia Bankowości Prywatnej Pekao S.A. bank pochwali się pracami Kai Renkas wykonanymi w formie tokenów. Gdzie będzie można zapoznać się z jej dziełami?

To zależy od tego, jakich wrażeń oczekujemy i jak bardzo chcemy zagłębić się w wirtualny świat.

Z pracami Kai Renkas wykonanymi na 25-lecie bankowości prywatnej będziemy mogli się zapoznać w Galerii PeoPay

Bo to przede wszystkim tam zlokalizowana będzie wystawa – w wirtualnym świecie właśnie. Konkretnie w Galerii PeoPay, którą znaleźć można w pierwszym polskim środowisku metaversowym – ESKA World.

Oczywiście dla koneserów sztuki prezentowanej w bardziej tradycyjnej formie również nie zabraknie atrakcji. Wirtualne dzieła sztuki Kai Renkas będzie można podziwiać także w siedzibie Banku Pekao S.A. w Warszawie przy ul. Żwirki i Wigury.

Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, aby klienci banku świętowali obchody tak, jak im wygodnie.

Kim jest Kaja Renkas?

Kim jest autorka prac? To uznana artystka tworząca plakaty, ale nie tylko. W swoim portfolio posiada też okładki książek i różne animacje. Tworzy także w rozszerzonej rzeczywistości (AR -artificial inteligence).

Współpraca z Bankiem Pekao to dla niej nie pierwszyzna, ponieważ wcześniej przygotowała dla niego cykl „Żubr na Wall Street”. Więcej, na ich podstawie powstały też animacje, również autorstwa Kai.

Poza tym Kaja udostępnia w metaverse grę interaktywną „Forgotten Creatures”, która działa na bazie wspomnianej już AR.

Swoją obecną współpracę z Pekao komentuje następującymi słowami:

Wychodząc od tradycyjnego plakatu, który przez 40 lat był środkiem wyrazu w reklamie Banku Pekao stworzyłam kompozycje, które swoje rozwinięcie mają w wirtualnej rzeczywistości. Ich stokenizowanie pozwoliło na pójście o krok dalej, w stronę świata metaverse. Jednocześnie wykorzystując nowe technologie jestem wierna swojej stylistyce

Kto stworzy tokeny z pracami Kai?

W tym przypadku Bank Pekao również stawia na sprawdzonych partnerów, ponieważ tokeny stworzy firma SmartVerum.

To nie byle kto, gdyż SmartVerum jest pionierem tokenizacji dzieł sztuki. Mogą pochwalić się zarówno ekspercką wiedzą, jak i międzynarodowym doświadczeniem. Firma współpracowała już z Pekao przy okazji projektu Unique z artystą Rafałem Bujanowskim.

Prezes Smart Verum nie kryje zadowolenia ze współpracy z Pekao i wskazuje na gigantyczny potencjał, jaki jego zdaniem posiadają NFT:

Tokeny dają niezliczone możliwości konsumowania sztuki bardzo różnym podmiotom: artystom, galeriom oraz kolekcjonerom i firmom definiującym się poprzez art branding. Od prezentacji sztuki na wystawach i wernisażach po inwestowanie – to już nie tylko przyszłość, ale jak widzimy teraźniejszość

„Kiedy sztuka kreuje biznes”

Obecny projekt Banku Pekao hołduje już kilkudziesięcioletniej tradycji współpracy ze znanymi postaciami i artystami ze świata sztuki. Tym razem odbywa się ona w przestrzeni wirtualnej, a sam projekt jest tylko kolejnym z całego cyklu.

Bank stara się w ten sposób wrócić do modelu promowania marki przez sztukę, a robi to pod nośnym hasłem „Kiedy sztuka kreuje biznes”.

Warto wspomnieć, że to drugie podejście Pekao do tokenizacji sztuki. Wcześniejsza polegała na stokenizowaniu dzieł Rafała Bujanowskiego. Tokeny te Bank powiązał z 440 kartami płatniczymi Unique, wprowadzonymi wespół z Mastercard Europe.

Redakcja poleca dla Ciebie także:

Dodaj komentarz

Zrzut-ekranu-2022-10-24-o-00.24.47-removebg-preview

MENU

OBSERWUJ NAS

KONTAKT & WSPÓŁPRACA

[email protected]

2022 Copyright © InWeb3.pl | Wszystkie Prawa zastrzeżone